Annons

Ny partner till Öster

Publicerad 15 mars 2018
Foto: Smålandsposten

Öster har fått en ny dräktpartner inför Superettan 2018. Det är Ica Supermarket Borgholm som kommer att synas på A-lagets matchtröja.

– Jag som ny partner till Östers IF ser med stor spänning fram emot ett givande samarbete där jag får möjlighet att göra roliga och intressanta aktiviteter tillsammans med er, säger Richard Teern, Ica Supermarket Borgholm, till klubbens hemsida.

Annons

Dessutom fortsätter klubbens samarbete med OnePartnerGroup som också är dräktpartner.

MISSA INGET I VÄXJÖ! FLER NYHETER FINNS HÄR.

Oscar AppelgrenSkicka e-post
Så här jobbar Vxonews med journalistik. Uppgifter som publiceras ska vara korrekta och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.
Annons
Annons
Annons
Annons